O mnie

Witaj!

Nazywam się Kasia Wojewódka i moim celem jest dzielenie się pasją, jaką jest nauka języka niemieckiego.

Jak wiesz pasja to radość i pozytywne emocje i właśnie takie emocje pragnę u Ciebie wzmocnić podczas nauki języka niemieckiego  😛 .

Chcę, abyś wreszcie ruszył z miejsca i uwierzył, że i Ty możesz mówić w języku niemieckim.

Zależy mi na tym, abyś wyszedł ze swojej strefy komfortu i utartych błednych schematów nauki, a zaczął wreszcie uczyć się skutecznie, wykorzystując swoje naturalne predyspozycje.

Moje kwalifikacje:

 • magister filologii germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
 • certyfikat DSD II
 • wieloletnia praktyka w nauczaniu języka niemieckiego z osobami o różnym stopniu zaawansowania językowego i w różnym wieku

 

Niemiecki – tak, ale jak…?

Może zastanawiasz się nad tym, czy to jest w ogóle możliwe, aby opanować język niemiecki przynajmniej w stopniu komunikatywnym?

A może zadajesz sobie pytanie: jak to zrobić? Jaka metoda będzie dla mnie najbardziej odpowiednia? Jak mam się uczyć najskuteczniej?

Z tej drugiej wirtualnej strony ja również zadaję sobie pytanie: Kim jesteś? Jakim typem ucznia? Z czym masz najwięcej problemów podczas nauki języka niemieckiego?

Zawsze starałam się bardzo skrupulatnie i z wielką starannością zapamiętywać reakcje i pytania moich uczniów, które wiele mi mówiły o samym procesie nauki tego języka, o zagadnieniach, które sprawiały im najwięcej problemów.

Tworząc mój kurs starałam się zebrać wszystkie moje doświadczenia związane z nauką i nauczaniem języka obcego, w ten sposób, aby lekcje nie tylko stale motywowały Cię do nauki, przełamywały barierę i obawy przed nauką tego języka, ale przede wszystkim były dla Ciebie najskuteczniejszą pomocą.

 

Co może być motywacją?

 • Pragniesz wyjechać do Niemiec, Austrii, albo Szwajcarii? Chcesz tam studiować? Podjąć pracę?
 • Zakochałeś się w Wiedniu, uważasz, że Berlin to miejsce, gdzie mógłbyś żyć?
 • Chcesz lepiej poznać kulturę Niemiec, Austrii i Szwajcarii?
 • Poznałeś kogoś z tych krajów? Masz tam znajomych? Korespondujesz z tymi osobami i chcesz lepiej się z nimi dogadywać?
 • Być może zafascynował Cię sam język? Usłyszałeś go na wycieczce/ w szkole/ w pracy i po prostu zapragnąłeś go poznać?
 • Chcesz czytać literaturę w oryginale?
 • Chcesz rozumieć o czym śpiewają Twoi idole w Twoich ulubionych piosenkach?
 • Chcesz dobrze zdać maturę, egzaminy?
 • Chcesz dobrze wypaść na sprawdzianach, podszkolić się z języka niemieckiego?
 • Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe?

Można wyliczać jeszcze długo. Pamiętaj, że motywacja to siła napędowa Twoich działań, która sprawia, że jest się zdolnym do niesamowitych rzeczy. Więc powinieneś ją mieć!

 

Dlaczego język niemiecki?

To bardzo ważne pytanie i gwarantuję Ci, że znając na nie odpowiedź osiągnąłeś już połowę sukcesu!

Bez motywacji, bez konkretnego celu, który sobie postawisz, nauka języka obcego nie ma sensu. Bo wtedy robisz coś bez przekonania i najczęściej taka nauka ciągnie się latami bez wymiernych efektów.

Każdy z nas ma inną motywację do nauki języków i cokolwiek obierzesz sobie za siłę motywacyjną – jesteś na dobrej drodze.

Co było / jest moją motywacją?

 • ludzie, których spotkałam i spotykam na swojej drodze z Niemiec i Austrii i bezcenna możliwość rozmowy z nimi w ich ojczystym języku
 • literatura niemiecka, którą mogę czytać w oryginale
 • Wiedeń

Życzę Ci zatem niesłabnącej motywacji do nauki języka niemieckiego i do nauki języków obcych w ogóle. Będę szczęśliwa, jeśli moja pomoc przybliży Cię do osiągnięcia Twojego celu!

Aby otrzymać bezpłatnie listę 100 najważniejszych niemieckich słów, które brzmią znajomo, a oznaczają zupełnie coś innego, wypełnij poniższy formularz

Twoje imię:
Adres email:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udostępnienia bezpłatnych materiałów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. 2016 poz. 922 ze zm.). Administratorem danych osobowych jest Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434 (wymagana)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w szczególności ofert, informacji o promocjach, rabatach, bieżących wydarzeniach i akcjach marketingowych, od Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434. (niewymagana)

Poprawnie dokonałeś zapisu. Za chwilę otrzymasz na Twój adres e-mail. Prosimy o potwierdzenie zapisu.