Nauka języka niemieckiego krok po kroku,
w sposób logiczny, prosty i maksymalnie efektywny!

Witaj!

Lubię wytyczać konkretne cele. Dlatego zdanie, które przeczytałeś powyżej doskonale odzwierciedla sposób, w jaki uczę języka niemieckiego:

 • nauka jest uporządkowana i spójna
 • pracujemy nad Twoją motywacją
 • prowadzę Cię w nauce za rękę, krok po kroku
 • cel: osiągasz konkretne efekty

Kiedyś sama zaczynałam naukę od podstaw i wiem, jak ważny jest pierwszy kontakt z językiem obcym. Nie bez powodu mówi się, że Twój pierwszy nauczyciel, albo zmotywuje Cię do nauki języka niemieckiego i rozbudzi w Tobie pasję i ciekawość, albo też skutecznie Cię zniechęci (choć zapewne nie będzie to celowe).

Dziś wiem, jak wiele czynników może zaszkodzić w procesie nauki jezyka obcego, jednak z drugiej strony jestem też świadoma tego, jak wiele czynników może go usprawnić i wznieść na wyższy poziom!

Dlatego jeśli jeden z poniższych problemów dotyczy Ciebie, to zachęcam Cię do przeczytania tekstu do samego końca:

 • Czy naukę niemieckiego kojarzysz tylko z wkuwaniem słówek i rodzajników?
 • Czy masz wrażenie, że utknąłeś w martwym punkcie z językiem niemieckim?
 • Czy nauka idzie Ci opornie i masz wrażenie, że nic nie wchodzi Ci do głowy?
 • Czy nauka gramatyki wydaje Ci się tylko „sztuką dla sztuki” i nie widzisz przełożenia tej wiedzy na komunikację w realu?
 • Czy wymowa niemiecka sprawia Ci duży kłopot?
 • Czy odczuwasz duży stres przed komunikacją w języku niemieckim?
 • Czy masz wrażenie, że mimo wielu lat nauki nie potrafisz przełamać bariery jezykowej i swobodnie budować wypowiedzi?
 • Czy nie wiesz, jak zorganizować swoją naukę, aby przynosiła lepsze efekty?

Większość z uczących się ma lub w przeszłości miała te problemy! Nie chcę Cię jednak klepać po plecach i utwierdzać w przekonaniu, że tak oto wygląda nauka języka niemieckiego i że trzeba się z tym pogodzić…

Chcę Ci natomiast powiedzieć, że rozumiem Twoje trudności i że u podstaw większości z nich leżą 2 przyczyny:

1. Brak jasno określonego celu na horyzoncie – a co się z tym wiąże – stopniowo wygasająca motywacja.

Nie do końca wiesz, dlaczego uczysz się tego języka i do jakiego poziomu językowego chcesz dojść w określonym czasie. Nie mając jasno sprecyzowanego celu lub mając cel bardzo ogólnikowy – Twoja motywacja słabnie, aż wreszcie osiąga poziom „0”…

2. Masz sprecyzowany cel, natomiast nie masz konkretnej strategii nauki.

Uczysz się chaotycznie, skacząc od kursu do kursu, od podręcznika do podręcznika lub korzystasz z wielu narzędzi jednocześnie.  W efekcie tracisz pewność siebie i nie nabywasz konkretnych umiejętności…taka nauka staje się mało efektywna.

Tworząc moje kursy zależało mi przede wszystkim na tym, abyś:

 • mógł czuć się pewnie i bezpiecznie. Czuł się prowadzony za rękę, krok po kroku. Abyś był pewien, że to ja czuwam metodycznie nad procesem nauki, doborem zagadnień. Abyś czuł, że jedno wynika z drugiego. Że całość kursu ma sens, jest spójna i doskonale przemyślana. Że Twoja nauka nie jest zlepkiem przypadkowych tematów.
 • uczył się słownictwa, które Cię zaangażuje i pozwoli na swobodną komunikację w kraju niemieckojęzycznym.
 • przestał się bać gramatyki i wreszcie ją zrozumiał
 • intensywnie wyćwiczył wymowę

Dlatego bardzo starannie opracowywałam moje kursy, aby wyszły naprzeciw największym problemom moich kursantów.  

Kursy powstawały przez długie miesiące, ponieważ priorytetowo chciałam, aby były dopracowane do szczegółu i oferowały solidną i rzetelną wiedzę.

Zobacz opinie kilku moich kursantów:

Dzięki podstawowemu kursowi z serwisu kochamniemiecki.pl przełamałam barierę językową w pierwszych miesiącach życia w Niemczech. Przejrzyście rozłożone zagadnienia, przystępnie wyjaśniona gramatyka i praktyczne ćwiczenia sprawiały, że niejednokrotnie wracałam do kursu. A dzięki formie online mogłam uczyć się o dogodnej dla mnie porze. Serdecznie polecam!

Joanna Nowak

Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na Wasz  kurs j. niemieckiego i mogłam nauczyć się podstaw tego języka, co bardzo pomogło mi podczas półrocznego pobytu w Niemczech. Są w nim zawarte wszystkie potrzebne rzeczy jakie używałam w codziennym życiu i nie tylko. Bardzo podobały mi się również ćwiczenia i natychmiastowa  forma sprawdzania własnej wiedzy. Super, Super . Super, cóż mogę więcej dodać. Gorąco polecam i dziękuję.

Irma

Nauka wchodzi mi strasznie opornie. Po wyjeździe do Niemiec masa materiału, jaki musiałem przyswoić mnie przerosła i tu z pomocą przyszedł kochamniemiecki.pl. Próbowałem różnych opcji nauczania, ale żadna nie dotarła do mnie tak jak kurs na poziomie podstawowym przygotowany przez panią Kasię. Polecam kurs wszystkim opornym i leniuchom, sam wracam doniego co jakiś czas bo naprawdę warto.

Kuba Nowak

Gorąco polecam serwis Kocham.Niemiecki.pl

Korzystam z obu kursów zarówno z podstawowego jak i średniozaawansowanego. Jak dla mnie Ta strona jest najlepsza z pojawiających się w sieci, a korzystałam z wielu. Wszystko prosto i czytelnie wyjaśnione. Jako osoba mieszkająca w Niemczech muszę szczerze powiedzieć, że z Kasią przygotowywałam się do kolejnych egzaminów. Nie ma w programie błędów, co się niestety zdarza na innych platformach językowych. Cena bardziej niż przystępna. Za tak niewielkie pieniądze może uczyć się cała rodzina, u nas korzystałam ja i mąż. Polecam wszystkim!

Małgorzata Cwalińska

Widząc potrzeby moich kursantów opracowałam kurs, który ma za zadanie:

 • zmotywować Cię do nauki
 • wspierać i rozwijać każdą kompetencję jezykową
 • zredukować stres związany z komunikacją w j.niemieckim
 • prowadzić Cię krok po kroku od podstaw, aż po zaawansowane zagadnienia, w taki sposób, jakbyś miał indywidualne korepetycje językowe

Dla kogo jest ten kurs?

 • Kurs jest dla wszystkich, którzy chcą w uporządkowany, intensywny i efektywny sposób uczyć się języka niemieckiego.
 • Dla wszystkich, którzy chcą wreszcie ruszyć z miejsca i zacząć mówić.
 • Dla tych, którzy chcą odświeżyć zapomniany język.
 • Dla tych, którzy chcą od podstaw poznać język niemiecki oraz dla tych, którzy chcą wejść na wyższy poziom biegłości językowej.
 • Dla osób, które planują wyjazd do krajów niemieckojęzycznych.
 • Dla tych, którzy przygotowują się do egzaminów językowych.
 • Dla wszystkich, którzy nie radzą sobie z tym językiem.

Dla kogo nie jest przeznaczony kurs?

 • dla osób, które chcą się nauczyć języka bez wysiłku i zaangażowania

Jak wygląda kurs?

Kurs Deutsch Positiv  to autorski, unikalny kurs języka niemieckiego online, stworzony z pasją, w formie e-learningu, dzięki któremu będziesz mógł samodzielnie przerobić 15 wartościowych lekcji w przyjaznej, miłej atmosferze.

Niepowtarzalną cechą kursu jest to, iż lekcje prowadzone są w taki sposób, jakbyś uczestniczył w indywidualnych korepetycjach językowych.

Każdy poziom kursu podzielony jest na 15 lekcji. Przy każdej lekcji znajdziesz zestaw interaktywnych ćwiczeń, które pozwolą Ci sprawdzić i przećwiczyć w praktyce opanowaną wiedzę. Do Twojej dyspozycji jest także krótka i praktyczna ściąga, zawierająca kwintesencję całej lekcji w pigułce. Możesz ją wydrukować i powtarzać w każdej wolnej chwili. 

W kursie masz do dyspozycji mnóstwo nagrań audio nie tylko zwrotów, ale i samych pojedynczych słówek! Znajdziesz nawet nagrania wymowy czasowników podczas odmiany przez osoby.

 

 Aktualnie dostępny jest poziom podstawowy i średniozaawansowany
kursu Deutsch Positiv:

Kurs na poziomie podstawowym

przeznaczony jest dla osób początkujących, pragnących opanować podstawy języka niemieckiego oraz tych, którzy pragną odświeżyć poznane wiadomości. Znajdziesz w nim zestaw lekcji i ćwiczeń, dzięki którym już po kilku dniach, bez żadnego wcześniejszego przygotowania, będziesz w stanie użyć podstawowych zwrotów i porozumieć się z drugą osobą.

 

Twoja inwestycja:
97zł
47zł

Kurs na poziomie średniozaawansowanym

skierowany jest do wszystkich, którzy pragną szlifować swoją znajomość języka niemieckiego na kolejnym, wyższym poziomie (średniozaawansowanym). Jeśli opanowałeś już podstawy jezyka niemieckiego i pragniesz udoskonalić swój językowy warsztat, druga część kursu Deutsch Positiv wprowadzi Cię w kolejne, bardziej zaawansowane zagadnienia gramatyczne i leksykalne oraz wzmocni motywację do dalszej nauki.

 

Twoja inwestycja:
97zł
47zł

Kurs na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym

skierowany jest do wszystkich, którzy pragną szlifować swoją znajomość języka niemieckiego na kolejnym, wyższym poziomie (średniozaawansowanym). Jeśli opanowałeś już podstawy jezyka niemieckiego i pragniesz udoskonalić swój językowy warsztat, druga część kursu Deutsch Positiv wprowadzi Cię w kolejne, bardziej zaawansowane zagadnienia gramatyczne i leksykalne oraz wzmocni motywację do dalszej nauki.

 

Twoja inwestycja:
147zł
77zł

Podsumowując, co  dokładnie zawiera każda część kursu?

 • 15 świetnie przygotowanych metodycznie lekcji, dzięki którym systematycznie, krok po kroku poznajesz wszystkie najważniejsze zagadnienia językowe na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym, zarówno pod względem leksykalnymgramatycznym, jak i fonetycznym ortograficznym liczne zdjęcia, obrazki, tabele, które potęgują skojarzenia i pomogą zapamiętać nowy materiał
 •  nagrania audio słówek, zdań, tekstów, dialogów (aż sześciu różnych lektorów!), dzięki którym poznasz prawidłową wymowę i akcent. „Osłuchanie się” z językiem to jeden z najważniejszych celów kursu. Wymowę słówek będziesz mógł swobodnie odtwarzać ile tylko zechcesz.
 •  kurs zawiera żywe słownictwo, które możesz wykorzystać od zaraz w codziennym życiu, a dzięki licznym dialogom i użytecznym scenkom będziesz w stanie poradzić sobie w różnych sytuacjach przebywając za granicą.
 •  jasne, komunikatywne i przystępne dla każdego komentarze i objaśnienia
 •  szczegółowe i zrozumiałe wyjaśnienia zagadnień gramatycznych oraz liczne przykłady użycia
 •  ćwiczenia utrwalające do każdej lekcji
 •  ściągę podsumowującą każdą lekcję, w której będziesz mógł znaleźć wszystkie poznane zagadnienia i słownictwo z danych zajęć
 •  końcowy test, w którym sprawdzisz swoje umiejętności po odbyciu całego kursu
 •  niepowtarzalną cechą kursu jest to, iż lekcje prowadzone są w taki sposób, jakbyś uczestniczył w indywidualnych korepetycjach językowych.
 •  Ty sam narzucasz sobie tempo pracy.  Otrzymujesz kod ze stałym dostępem do kursu, który jest nieograniczony czasowo! Nawet po 10 latach będziesz mógł mieć dostęp do wszystkich lekcji w kursie i powtarzać przerobiony materiał. Za pomocą indywidualnego hasła dostępu logujesz się do kursu na stronie serwisu kochamniemiecki.pl i pracujesz w swoim indywidualnym tempie.

Jakie umiejętności zdobędziesz dzięki kursowi Deutsch Positiv i czego konkretnie się nauczysz?  

Poziom podstawowy

 • poznasz podstawowe zwroty grzecznościowe 
 •  będziesz potrafił mówić o sobie, swoim pochodzeniu, rodzinie, wieku 
 •  poznasz nazwy krajów oraz języki, jakimi posługują się ich mieszkańcy 
 •  nauczysz się określać zawody w języku niemieckim 
 •  będziesz potrafił podawać godziny 
 •  poznasz dni tygodnia i nazwy miesięcy, pory roku, kierunki geograficzne świata 
 •  nauczysz się słownictwa, którego będziesz mógł użyć do opisywania swojego dnia 
 •  nauczysz się opisywać wnętrze domu, mieszkania (poznasz słownictwo związane z wyposażeniem domu oraz sprzętem domowym) 
 •  poznasz słownictwo związane z posiłkami i żywnością, nauczysz się opisywać co jesz na śniadanie, obiad i kolację 
 •  nauczysz się opisywać pogodę 
 •  poznasz kolory 
 •  poznasz słownictwo związane z częściami ciała człowieka poznasz nazwy chorób, specjalności lekarskich i inne przydatne słownictwo, które będzie Ci pomocne podczas wizyty u lekarza, a także wyrażenia, które będziesz mógł użyć w aptece 
 •  poznasz słownictwo związane z prowadzeniem zdrowego stylu życia 
 •  nauczysz się prowadzić dialogi podczas zakupów w sklepie 
 •  będziesz potrafił opisać swoje hobby 
 •  dowiesz się, jakiego słownictwa użyć, aby poinstruować kogoś jak dojść w dane miejsce lub samemu zapytać o drogę za granicą  


W kursie na poziomie podstawowym poznasz takie zagadnienia gramatyczne, jak:

 

 •   zaimki osobowe w mianowniku 
 •   odmiana przez osoby czasowników regularnych i nieregularnych 
 •   szczegółowe zasady użycia rodzajników w języku niemieckim 
 •   liczebniki główne (nauczysz się je budować, poprawnie zapisywać oraz odczytywać) 
 •   zasady tworzenia liczby mnogiej w języku niemieckim 
 •   IV przypadek / Akkusativ 
 •   III przypadek / Dativ 
 •   konstrukcja „es gibt” 
 •   stosowanie przeczenia w języku niemieckim (nein, nicht, kein) 
 •   czasowniki modalne 
 •   tryb rozkazujący 
 •   spójnik: wenn 
 •   budowanie zdań oznajmujących oraz pytających 
 •   zasady szyku w zdaniu pytającym z użyciem zaimków pytających 
 •    zaimki dzierżawcze 
 •   przyimki łączące się z biernikiem 
 •   przyimki łączące się z celownikiem 
 •   przyimki z biernikiem lub/i z celownikiem 


Poziom średniozaawansowany

 

 •  poznasz słownictwo związane z zamawianiem jedzenia (nauczysz się wielu przydatnych zwrotów i wyrażeń, które wykorzystasz w restauracji)
 •  dowiesz się, jak opisać wygląd zewnętrzny 
 • poznasz słownictwo związane z cechami charakteru
 • nauczysz się opisywać temperament i usposobienie
 • poznasz słownictwo związane z uczuciami, stanem psychicznym oraz samopoczuciem
 • poznasz słownictwo związane ze szkołą i studiami (dowiesz się, jak nazywają się przedmioty szkolne, oceny, przybory szkolne i biurowe, a także poznasz praktyczne zwroty i wyrażenia, które będziesz mógł zastosować w szkole oraz na studiach)
 • poznasz słownictwo związane z ubiorem i zakupem odzieży
 • nauczysz się praktycznych wyrażeń przydatnych podczas prowadzenia dyskusji i rozmów
 • poznasz słownictwo, związane z uroczystościami i imprezami rodzinnymi oraz etapami życia człowieka
 • nauczysz się redagować pisemne zaproszenie na imprezę / uroczystość
 • zobaczysz, jak można poprowadzić rozmowę, w trakcie której zaprosisz na daną uroczystość
 • dowiesz się, jak potwierdzić zaproszenie oraz jak grzecznie odmówić
 • poznasz słownictwo związane ze zwierzętami domowymi, hodowlanymi i dzikimi
 • nauczysz się wielu praktycznych wyrażeń niezbędnych podczas pracy z komputerem
 • dowiesz się, jak prowadzić rozmowy telefoniczne (poznasz słownictwo związane z komunikacją telefoniczną)
 • nauczysz się, jak redagować maile oraz listy (korespondencję prywatną, jak i oficjalną)
 • nauczysz się słownictwa związanego z gotowaniem i przyrządzaniem potraw (poznasz praktyczne wyrażenia i zwroty, które ułatwią „poruszanie się” w tematach kulinarnych)
 • nauczysz się słownictwa związanego z wakacjami i podróżowaniem (dowiesz się, jak zarezerwować miejsce w hotelu, a następnie jak poprowadzić rozmowę już na miejscu po przyjeździe do hotelu, jak poruszać się na dworcu, kupić bilet, przejść odprawę na lotnisku)
 • wzbogacisz swoje słownictwo o wiele ciekawych przysłów w języku niemieckim

W kursie na poziomie średniozaawansowanym poznasz takie zagadnienia gramatyczne, jak:
 

 •    II przypadek (Genitiv) 
 •   przyimki łączące się z Genitivem 
 •   zaimki dzierżawcze w Genitivie 
 •   rzeczowniki słabej deklinacji 
 •   zaimki osobowe w IV przypadku 
 •   zaimki osobowe w III przypadku 
 •   zamiana rzeczowników na zaimki osobowe w III i IV przypadku 
 •   odmiana przymiotnika po rodzajniku nieokreślonym 
 •   odmiana przymiotnika po rodzajniku określonym 
 •   odmiana przymiotnika po zaimkach dzierżawczych oraz przeczeniu „kein“ 
 •   zaimki pytające (Interrogativpronomen): „welcher/welche/welches”, „was für ein”, „was für eine” 
 •   zaimki wskazujące (Demonstrativpronomen): „dieser, diese, dieses” 
 •   czasowniki zwrotne (reflexive Verben) 
 •   zaimek zwrotny „sich” (Reflexivpronomen) 
 •   czasowniki rozdzielnie złożone 
 •   czasowniki nierozdzielnie złożone 
 •   liczebniki porządkowe 
 •   najważniejsze spójniki oraz szyki, jakie wprowadzają do zdań 
 •   „Rektion der Verben” (rekcja czasowników) 
 •   „Rektion der Substantive” (rekcja rzeczowników) 
 •   „Rektion der Adjektive” (rekcja przymiotników) 
 •   czas przeszły Perfekt (tworzony od czasowników regularnych) 
 •   czas przeszły Perfekt (tworzony od czasowników mocnych i nieregularnych) 
 •   czasowniki, które mogą tworzyć Perfekt zarówno z “haben”, jak i z “sein” 
 •   czas przeszły Imperfekt (Präteritum) dla czasowników regularnych oraz nieregularnych

Tak, chcę się uczyć z kursem Deutsch Positiv

Kurs na poziomie podstawowym

Twoja inwestycja:
97zł
47zł

Kurs na poziomie średniozaawansowanym

Twoja inwestycja:
97zł
47zł

Kurs na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym

Twoja inwestycja:
147zł
77zł

Aktualnie dostępny jest poziom podstawowy i średniozaawansowany
kursu Deutsch Positiv:

Aby otrzymać bezpłatnie listę 100 najważniejszych niemieckich słów, które brzmią znajomo, a oznaczają zupełnie coś innego, wypełnij poniższy formularz

Twoje imię:
Adres email:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udostępnienia bezpłatnych materiałów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. 2016 poz. 922 ze zm.). Administratorem danych osobowych jest Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434 (wymagana)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w szczególności ofert, informacji o promocjach, rabatach, bieżących wydarzeniach i akcjach marketingowych, od Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434. (niewymagana)

Poprawnie dokonałeś zapisu. Za chwilę otrzymasz na Twój adres e-mail. Prosimy o potwierdzenie zapisu.