O serwisie

Parę słów o KochamNiemiecki.pl

Oglądasz właśnie serwis poświęcony nauce języka niemieckiego, gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji o tym języku, począwszy od samych jego podstaw, a skończywszy na trudniejszych i bardziej zaawansowanych zagadnieniach.

Ale to nie wszystko.

Masz tu przede wszystkim dobrze się bawić i zapomnieć o lęku przed mówieniem w obawie przed błędami, przed niezrozumieniem czyjeś wypowiedzi, bądź przed byciem niezrozumianym.

Nauka języka obcego nie musi być stresująca i nużąca, powinna wzmacniać pozytywne emocje i budować przekonanie, że i Ty jesteś w stanie go opanować!

Postawiłam sobie za cel w swoich lekcjach zaktywizować jak najwięcejzmysłów, gdyż tak najłatwiej i najszybciej zapamiętujesz nowe treści.

Jeśli jesteś słuchowcem – świetnie trafiłeś! Nagrania słów, zwrotów i dialogów, scenki z życia codziennego z żywym, codziennym językiem pozwolą Ci łatwo i skutecznie zapamiętać nowe słownictwo. Co więcej – powtarzasz za lektorem i utrwalasz właściwą wymowę, a więc sam trenujesz (czyli nie tylko biernie odsłuchujesz nagrania).

Wzrokowcy będą również zadowoleni – mnóstwo ciekawych zdjęć i obrazków, przejrzyste lekcje, tabele, oznaczenia graficzne i schematy.

Dla uczuciowców (kinestetyków), którzy odbierają nowy materiał emocjami i chcą wszystko sprawdzić na własnej skórze, lekcje są świetną okazją do tego, aby poznawać język poprzez budowanie skojarzeń. Każdy temat lekcji to mnóstwo zdjęć i nagrań, które łączą się z określonymi emocjami. Aktywnie powtarzając wymowę, którą słyszysz w nagraniach, samodzielnie naśladujesz konstrukcje pokazane w lekcji i utrwalasz słownictwo.

Niezależnie od tego, jakim jesteś typem ucznia, najczęściej nie ma czystych typów sensorycznych, a są mieszane, które korzystają z trzech kanałów: słuchu, wzroku i uczuć.

Najbardziej optymalnie jest więc zaangażować jak najwięcej zmysłów w procesie nauki i to jest właśnie moim celem.

Co jeszcze możesz tutaj znaleźć?

 

Darmowe lekcje

W darmowych lekcjach znajdziesz mnóstwo interesujących tematów i ciekawego słownictwa, które będziesz mógł na co dzień wykorzystać. W tym celu zastosujemy:

  • naukę poprzez piosenki, gdzie będziesz mógł bliżej poznać to o czym śpiewają Twoi ulubieńcy i „śpiewająco” zapamiętać słownictwo z piosenek

 

  • naukę słownictwa z wywiadów, nagrań, filmików, artykułów

 

  • naukę za pomocą wielu innych źródeł, których samo życie nam dostarcza i które często spontanicznie przychodzą do głowy (np. wspólne lekcje kulinarne w języku niemieckim itd.). Tu nie ma żadnych ograniczeń 😛

Ciekawostki

  • gdzie będę się z Tobą dzielić nowinkami o nauce języków obcych
  • gdzie będziesz mógł znaleźć wiele przydatnych informacji, które będą Ci pomocne podczas nauki języka niemieckiego

Wort der Woche / Słowo tygodnia

  • co tydzień nowe słówko/ wyrażenie, które wpadło mi w oko / ucho i warte jest zapamiętania, a razem z nim przykładowe zdanie i kontekst użycia

 

Profesjonalny kurs języka niemieckiego „Deutsch Positiv”:

  • autorski, unikalny kurs języka niemieckiego (część I: dla początkujących; część II: na poziomie średniozaawansowanym), stworzony z pasją, przygotowany w formie e-learningu, dzięki któremu będziesz mógł samodzielnie przerobić 15 lekcji w przyjaznej, miłej atmosferze.