Gdyby tak wszystkie wyrazy w języku niemieckim przypominały do złudzenia wyrazy z języka ojczystego – każdy rodak potrafiłby płynnie mówić po niemiecku już w wieku dziecięcym:-) To oczywiście niemożliwe  i może nawet lepiej – co by to była za nuda, taka „odtwórcza” nauka jezyka obcego…

 

Tak czy inaczej – istnieje masa wyrazów w języku niemieckim, które do złudzenia przypominają w wymowie, a czasami i w pisowni polskie odpowiedniki. Mało tego – oznaczają dokładnie to samo!

 

 

Dzisiaj pierwsza część wyrazów. Spójrz sam – bez trudu je zapamiętasz:

 

 

das Auto auto
die Lampe lampa
die Gitarre gitara
der Präsident prezydent
der Ballon balon
der Handel handel
das Dach dach
die Musik muzyka
die Ballade ballada
das Aquarium akwarium
der Punkt punkt
der Balkon balkon
die Torte tort
der Salon salon
die Suppe zupa
das Papier papier
der Computer komputer
der Monitor monitor

 

 

Jeśli kojarzysz jeszcze inne wyrazy – dopisz w komentarzu!

 

Zobacz także:


Niemieckie wyrazy, a do złudzenia przypominają polskie! Bez trudu je zapamiętasz!  Część II


Niemieckie wyrazy, a do złudzenia przypominają polskie! Dziś bierzemy pod lupę „odzież”.  Część III

Podobał Ci się artykuł?
Dołącz do nas na facebooku lub zadaj pytanie w komentarzu.

Aby otrzymać bezpłatnie listę 100 najważniejszych niemieckich słów, które brzmią znajomo, a oznaczają zupełnie coś innego, wypełnij poniższy formularz

Twoje imię:
Adres email:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udostępnienia bezpłatnych materiałów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. 2016 poz. 922 ze zm.). Administratorem danych osobowych jest Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434 (wymagana)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w szczególności ofert, informacji o promocjach, rabatach, bieżących wydarzeniach i akcjach marketingowych, od Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434. (niewymagana)

Poprawnie dokonałeś zapisu. Za chwilę otrzymasz na Twój adres e-mail. Prosimy o potwierdzenie zapisu.