Dziś druga część słówek przypominających do złudzenia polskie wyrazy: nie tylko w piśmie i wymowie, ale również w znaczeniu.


Niektóre oczywiście są innego pochodzenia (niekoniecznie wywodzą się z języka niemieckiego), ale chodzi mi o pokazanie podobieństw między językami i pomoc w  szybszym zapamiętaniu kolejnych słów.


Tym razem wszystkie tematycznie związane z jedzeniem:-)
die Banane banan
die Mango mango
die Nektarine nektarynka
die Zitrone cytryna
die Kiwi kiwi
die Ananas ananas
die Melone melon
die Kartoffel kartofel
der Spinat szpinak
der Salat sałata
der Sellerie seler
der Brokkoli brokuł
der Kakao kakao
der Paprika papryka
die Schokolade czekolada
der Schinken szynka
der Toast tost
die Marmelade marmolada
das Schnitzel sznycel
das Kotelett kotlet
das Steak stek
die Spaghetti spagetti


Znasz inne wyrazy – podziel się w komentarzu!


Zobacz także:


Niemieckie wyrazy, a do złudzenia przypominają polskie! Bez trudu je zapamiętasz!  Część I


Niemieckie wyrazy, a do złudzenia przypominają polskie! Dziś bierzemy pod lupę „odzież”.  Część III

Podobał Ci się artykuł?
Dołącz do nas na facebooku lub zadaj pytanie w komentarzu.

Aby otrzymać bezpłatnie listę 100 najważniejszych niemieckich słów, które brzmią znajomo, a oznaczają zupełnie coś innego, wypełnij poniższy formularz

Twoje imię:
Adres email:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udostępnienia bezpłatnych materiałów na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (t.j. Dz.U. 2016 poz. 922 ze zm.). Administratorem danych osobowych jest Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434 (wymagana)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, w szczególności ofert, informacji o promocjach, rabatach, bieżących wydarzeniach i akcjach marketingowych, od Netina Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Toszeckiej 102, 44-117 Gliwice, NIP 631-250-14-36, REGON 240440434. (niewymagana)

Poprawnie dokonałeś zapisu. Za chwilę otrzymasz na Twój adres e-mail. Prosimy o potwierdzenie zapisu.